Месечни Архиви: ноември 2018

Супа од тиква и костени

75 мин. | 380 ден. | 6 лица Сезоната на тиква и костени е веќе длабоко навлезена, а овие две состојки прават прекусни кремасти и богати супи. Па, еве еден предлог за вкусен оброк што ќе ве стопли во овие ладни дождливи денови. Намирниците потребни за овој рецепт може да ги набавиш од Paket.mk: Оди […]

Прикажи ги сите резултати