Највкусните есенски коктели со рум

Првата помисла кога ќе се спомне рум, најчесто е освежителен летен коктел, идеален за на плажа, но румот е пијалак во кој несомнено може да се ужива во секоја сезона, како чист или во коктел.Во продолжение ви даваме неколку предлог лесни, есенски коктели со разлилни видови на рум во кои со сигурност ќе уживате и […]

Продолжи со читање

Највкусните есенски коктели со рум

напишано од Маја
24-11-2021

Првата помисла кога ќе се спомне рум, најчесто е освежителен летен коктел, идеален за на плажа, но румот е пијалак во кој несомнено може да се ужива во секоја сезона, како чист или во коктел.Во продолжение ви даваме неколку предлог лесни, есенски коктели со разлилни видови на рум во кои со сигурност ќе уживате и […]

 • Крцкави стапчиња со сусам и пиво

  напишано од Мартина
  10-11-2021

  Домашно подготвените грисини никогаш нема да здосадат или пак да останат заборавени во некоја фиока во кујна. Било да се со моцарела, лук или пак неколку вида зачини, ваквите закуски се одлично решение за појадок или за мезе со омилените сосови. Знаете дека секогаш сме расположени да ви дадеме лесно, брзо и вкусно решение за […]

 • Како да ја аранжирате совршената даска со сирење

  напишано од Мартина
  04-11-2021

  Ајде да зборуваме за СИРЕЊЕ! Бело, традиционално, плаво, данско, меко или портокалово…секакво сирење! Живееме во земја каде оваа намирница е неизоставен дел од било кое мезе или оброк и верувам дека и вие со голема радост сакате да го поставите на маса кога и да имате гости. Особено во овој дел од годината каде есенските […]

 • Идеи за брзо мезе за Halloween

  напишано од Мартина
  28-10-2021

  Последниве неколку години, Ноќта на вештерките стана популарна и кај нас. Сето тоа лудило од бои, костими и страшни декорации, го привлекува вниманието и те прави маѓепсан колку и да се трудиш да останеш имун и недопрен од ова. Па, ако годинава одлучи да се препуштиш на забавата и да ја покажеш твојата креативност за […]

Разгледај повеќе рецепти

Највкусните есенски коктели со рум

напишано од Маја
24-11-2021

Првата помисла кога ќе се спомне рум, најчесто е освежителен летен коктел, идеален за на плажа, но румот е пијалак во кој несомнено може да се ужива во секоја сезона, како чист или во коктел.Во продолжение ви даваме неколку предлог лесни, есенски коктели со разлилни видови на рум во кои со сигурност ќе уживате и […]

Крцкави стапчиња со сусам и пиво

напишано од Мартина
10-11-2021

Домашно подготвените грисини никогаш нема да здосадат или пак да останат заборавени во некоја фиока во кујна. Било да се со моцарела, лук или пак неколку вида зачини, ваквите закуски се одлично решение за појадок или за мезе со омилените сосови. Знаете дека секогаш сме расположени да ви дадеме лесно, брзо и вкусно решение за […]

Како да ја аранжирате совршената даска со сирење

напишано од Мартина
04-11-2021

Ајде да зборуваме за СИРЕЊЕ! Бело, традиционално, плаво, данско, меко или портокалово…секакво сирење! Живееме во земја каде оваа намирница е неизоставен дел од било кое мезе или оброк и верувам дека и вие со голема радост сакате да го поставите на маса кога и да имате гости. Особено во овој дел од годината каде есенските […]

Совети за здрава исхрана

Архива

 • Страшно добри коктели за Ноќта на вештерките

  напишано од Маја
  28-10-2021

  Последната ноќ од октомври е позната како Ноќта на вештерките и се празнува во многу земји ширум светот каде што луѓето се маскираат во интересни, најчесто страшни костими. Овој пат, ние ги маскиравме најдобрите пијалаци во страшно добри коктели инспирирани од Ноќта на вештерките. Berry Monster Smash Bulleit Bourbon 45млСода 45мл1 лажичка шеќерСвежо цеден лимон […]

 • Тиква – Царица на есента

  напишано од Мартина
  06-10-2021

  Сигурно многумина од вас есента секогаш ја поврзуваат со тиквата. Нејзиниот изглед, мирис и вкус во повеќето домаќинства е специфичен токму за овој период од годината. Но, колку и да ни е достапна и колку и да сме навикнати на оној добро познат вкус на печена тиква во кујна, што друго може да се подготви […]

 • Сос од свежи домати

  напишано од Мартина
  17-09-2021

  Ако и ти си еден од оние што едноставно не можат да одолеат на мирисот на домати, без разлика во која форма се, подготви се за ова. Што можам да припремам од свежи домати? Во сезоната на најзрелите (и највкусни) домати, ти пренесуваме супер лесен и брз рецепт за сос од свежи домати. Наша препорака: […]

 • Baileys Strawberries & Cream – Ликер создаден за слатки уживања

  напишано од Маја
  12-08-2021

  Кој е за вкусен, кремаст ликер направен од препознатливиот Baileys Original во комбинација со најсвежите јагоди? Најголемиот новитет ова лето е Baileys Strawberries & Cream кој ги освои срцата на сите сладокусци. Било да сте љубители на консумирање на чист ликер со неколку коцки мраз како аперитив или пак како дел од некој десерт или […]

 • Што пиеш ова лето?

  напишано од Маја
  14-06-2021

  Летото ни носи топли и сончеви денови кои се идеални за ладни и освежителни коктели кои се лесни за подготовка. Нашиот предлог за ова лето е незаменливата комбинација на gin & tonic. Замислете топла, летна вечер со вашите најблиски пријатели, добра храна и чаша одлично подготвен џин-тоник. Во продолжение издвојуваме 3 рецепти за совршен џин-тоник […]

Прикажани се 1-9 од вкупно 68 артикли

Вашата кошничка е празна.