Манго смути појадок

10 мин. | 130 ден. | 1 лице Тропски смути појадок. Подготви ги состојките ден порано и ова ќе стане твој омилен рецепт. За најдобар вкус, мангото и ананасот излупи ги, исечи ги на коцки и замрзни ги. Веќе следниот ден се спремни за овој рецепт. [row style=”divided”] [col span=”1/3″ ] Состојки 1 ½ шоља […]

10 мин. | 130 ден. | 1 лице

Тропски смути појадок. Подготви ги состојките ден порано и ова ќе стане твој омилен рецепт. За најдобар вкус, мангото и ананасот излупи ги, исечи ги на коцки и замрзни ги. Веќе следниот ден се спремни за овој рецепт.

[row style=”divided”]

[col span=”1/3″ ]

Состојки

1 ½ шоља (230гр) замрзнати коцки ананас
1 ½ шоља (230гр) замрзнати коцки манго
½ банана
1 шоља (250 мл) вода

Топинзи

Чиа семе
Сечкано манго
Малини
Бадеми

[/col]
[col span=”2/3″ ]

Подготовка

  1. Стави ја водата во блендерот.
  2. Додај ги останатите состојки.
  3. Миксај ги состојките околу 60 секунди.
  4. Претури го смутито во сад и додај ги топинзите.
  5. На здравје!

[/col][/row]

Намирниците потребни за овој рецепт може да ги набавите од Paket.mk

Продолжи на Paket.mk

Вашата кошничка е празна.