Мезе за мерак

Не значи дека секој пат кога доаѓаат гости треба да заглавиш во кујна готвејќи и спремајќи. Многу е полесно да избереш неколку врсти на намирници и да сервираш даска, или што би рекле некои – ордевер. Само ова не се идеи за класичен ордевер, напротив, возбудливи вкусови и мешавина од сувомеснато, млечни производи, овошје, јаткасти […]

Не значи дека секој пат кога доаѓаат гости треба да заглавиш во кујна готвејќи и спремајќи. Многу е полесно да избереш неколку врсти на намирници и да сервираш даска, или што би рекле некои – ордевер. Само ова не се идеи за класичен ордевер, напротив, возбудливи вкусови и мешавина од сувомеснато, млечни производи, овошје, јаткасти плодови, крекери, зачини. И нормално, дополнето со освежителен пијалок како вино или пиво. Сите ќе бидат импресионирани.

За убава дружба.

  

[row style=”divided”]

Креирај си даска по твој вкус и нарачај си ги состојките од Paket.mk. Еве некои предлози од нас.

 

  • -16%
    Нутини Печени лешници 200гр

 

Оди на Paket.mk

Вашата кошничка е празна.