Попуст!
-14%

Absolut Вотка 40% 700мл

699,00 ден 815,00 ден

Вотка

Absolut Vodka прв пат започнала да се произведува во Њујорк во 1979 година.

Поради тоа што нема додаден шеќер Абсолут вотка е совршена за мешање. Обидете се и еспресо мартини или едноставно со тоник и лимон.

Количина: 0,7 литри

Премиум водка, совршена за коктели

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35491

Опис

Алкохолни единици: 40
ABV 40% вол.
Пак Количина: 1
Пак Мерка: L
Тип на чување: собна температура

Земја на потекло:
Шведска

Производител:
The Absolut Company AB,
Åhus,
117 97 Стокхолм,
Шведска.

Долната возрасна граница:
Минимум години: 18

Нето Содржина:
0,7 литри

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Absolut Вотка 40% 700мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *