Адриатик Квин (Adriatic Queen) Сардина 105гр

105 g
35,00 ден

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11460

Опис

Нето тежина: 105 g
Земја на потекло: Хрватска
Дополнителни информации: Риболовна област ФАО 37,2
Исцедена нето тежина: 73,5 g
Состојки: SRDELA (северна) 70%, 30% масло од соја, сол
Декларацијата за алергени: Содржи соја и риба
Производител: Sardina doo, Улица Ratac 1, 21410 Positra, Хрватска

Нутритивна вредност

Просечна хранлива вредност (100g / ml)
енергија (kJ / kcal) 249/1041
Масти (g) 19.6
од кои заситени масни киселини (g) 3.3
од кои полинезаситени масни киселини (g) 11.5
Јаглени хидрати (g) 0
од кои шеќери (g) 0
Протеин (g) 18
сол (g) 0,9
DHA (g) 0.09
EPA (g) 00:03
Омега 3 (g) 1.4

Дополнителни информации

Тежина 105 g
Suppliers za lot expiry

0

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Адриатик Квин (Adriatic Queen) Сардина 105гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *