Амстел Премиум пиво 500мл

57,00 ден

Amstel СВЕТЛО ПИВО • Состојки: вода, Јачменов слад, хмељ • Нето-КОЛИЧИНА 500ml • Пастеризирано • Екстракт: 11,2% • Алкохол 5% • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Употребливо до: Означено на дното од лименката • Произведува и полни: Пивара Скопје АД • Произведено под надзор на Amstel Brouwerij B.V., Амстердам, Холандија

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA30007

Опис

Amstel е исклучително питко пиво, со интензивна златна боја и богат вкус на хмељ, што му дава уникатен и впечатлив вкус, кој особено е препознаен и ценет од страна на вистинските познавачи на пивото. Поради својот препознатлив вкус, Амстел со текот на годините успеа да стекне популарност далеку од границите на земјата на своето потекло, Холандија.
Преку специфичниот процес на производство, се постигнува совршена рамнотежа на вкус и освежување, која прави Амстел да биде питко пиво, со богата арома на хмељ и со посебен карактер.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Pivara Пивара Скопје АД

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Амстел Премиум пиво 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *