Ананас Sweet Gold 1п цца 1,1кг

139,00 ден

РАЧНО ОДБРАНО е програма на Paket.mk која гарантира дека за секоја нарачка се одбираат најдобрите парчиња кои се достапни во моментот – исто како што би одбрал и најпребирливиот купувач.

Има на залиха

Опис

Ананасот е вкусно егзотично овошје со тврда кора во жолто-кафеава боја. Неговото јадро е жолто и има одлична арома и вкус. Претставува одличен извор на витамини, калциум, железо и фосфор и е погоден за варење на храната и детоксикација. Вообичаено се јаде свеж, но не ретко се користи за десерти, слатко или компот.
Зрелиот ананас треба да се конзумира што побрзо. Незрелиот (зелен) ананас може да зрее до 2 недели. Треба да се чува на температура од 10-15 степени.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Добавувачи во готово

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ананас Sweet Gold 1п цца 1,1кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *