Аргета Паштета од туна 95гр

95 g
72,00 ден

Argeta Тунина паштета

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA10918

Опис

Паштетата од туна Argeta е направена од квалитетни парчиња туна жолтоперка, а најмногу ја сакаат оние на кои им се допаѓа морскиот вкус. Паштетата од туна Argeta, ја доби наградата за извонреден вкус Superior Taste Award 2014.

Без глутен. Без конзерванси.

Алергени
риба (туна) соја, млеко, целер.

Енергетска вредност 1325 кЈ / 320 кцал
Масти 29 г
од кои заситени масни киселини 3,4 г
Јаглени хидрати 1,8 г
од кои шеќери 0,5 г
Белковини 13 г
Cол 1,2 г

Дополнителни информации

Тежина 95 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Аргета Паштета од туна 95гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *