Аргета Пикант паштета 95гр

95 g
57,00 ден

Argeta пикантна паштета

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA10711

Опис

Месото од кокошка со градинарски билки го дополнува лутата пиперка. Во паштетата се додадени и парчиња блага црвена пиперка.

Без глутен. Без конзерванси.

Алергени
соја, млеко. Може да содржи траги од белковини од јајца.

Енергетска вредност 1291 кЈ / 312 кцал
Масти 29 г
од кои заситени масни киселини 3,6 г
Јаглени хидрати 2,8 г
од кои шеќери 0,8 г
Белковини 10 г
Cол 1,3 г

Дополнителни информации

Тежина 95 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Аргета Пикант паштета 95гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *