Бамби Плазма мелена 300гр

300 g
99,00 ден

Bambi Plazma мелени бисквити

Има на залиха

Категорија:
Шифра: INT15748

Опис

Табела на хранливи вредности
На 100g на 50g *% на 50g
Енергетската вредност од 1867 kJ 443 kcal 934 kJ 222 калории за 11% **
12,0 g маст 6,0 гр 9% **
– од кои заситени 7,5 g 19 g 3,8% **
Јаглени хидрати 70,4 g 35,2 g 14% **
– од кои шеќери 20.0 g 10.0 g 11% **
1,5 g влакна 3.0 g /
Протеини 6,0 g 11,9 g на 12% **
Па 0.75 g од 0,4 g од 7% **
**** Витамин Е 2.0 mg (17% ***) / /
Витамин Ц 12.20 mg (15% ***) / /
Тиамин 0.90 mg (82% ***) 0.45 mg (41% ***) /
Ниацин 18.00 mg (113% ***) 9.00 mg (56% ***) /
Витамин Б6 2.0 mg (143% ***) 1 mg (71% ***) /
Фолна киселина **** 95,80 mg (48% ***) 47.9 mg (24% ***) /
**** фосфор 130 mg (19% ***) / /
Железо 2,8 mg (20% ***) / /
* 50 g делови – 6 делови од 300 g во пакет
– 16 800 g делови на пакетот
– 40 порции по контејнер на 2000g
** Референтната доза за просечниот возрасен (8400 kJ / 2000 kcal)
*** NRV – референтна вредност за исхрана
**** На природна содржина на витамин Е и фолна киселина
***** природна минерална содржина на фосфор и железо

Дополнителни информации

Тежина 300 g
Suppliers za lot expiry

Kola КОЛА ДООЕЛ

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бамби Плазма мелена 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *