Бамби Плазма Мини-Мини 30гр

30 g
12,00 ден

Bambi Plazma Mini Mini

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33665

Опис

Табела на хранливи вредности
100 g
Енергетската вредност од 1867 kJ 443 kcal
Масти 12.0 g
– од кои заситени 7,5 g
Јаглехидрати 70,4 g
– од кои 20,0 g шеќер
Протеини 11,9 g
тие 0.75g
Витамин Ц 12.20 mg (15% ***)
Тиамин 0.90 mg (82% ***)
Ниацин 18.0 mg (113% ***)
Витамин Б6 2.0 mg (143% ***)
*** NRV – референтна вредност за исхрана

Дополнителни информации

Тежина 30 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бамби Плазма Мини-Мини 30гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *