Бекутан Масло 200мл

105,00 ден

Becutan маслото има pH вредност приспособена на потребите на чувствителната детска кожа. Тоа ги штити и негува осетливите делови подложни на надразнување и црвенило, ги омекнува тврдите наслаги од главата на бебето и го олеснува нивното отстранување. Becutan маслото ја штити кожата на бебето од исушување, одржувајќи ја мека и свиленкаста.

Нема на залиха

Опис

Производот е клинички и дерматолошки тестиран и развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
Прикладен е и за третирање на деловите од телото на идните мајки, подложни на појава на стрии во текот на бременоста

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бекутан Масло 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *