Benedetto Бел вермут 1л

399,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33538

Опис

BENEDETTO VERMOUTH
Вермут: Аперитив.

Ликер направен од вино, со низа различни растителни додатоци кои го интензивираат вкусот.

Познат е како ароматизиран ликер или како специјално вино. Во вермутот алкохолот се користи за да го поттикне вкусот на неговите состојки. Најпознат е по неговата улога во коктелот мартини.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Benedetto Бел вермут 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *