Бимилк Баланс плус Јогурт 1,5кг

1.5 kg
95,00 ден

BimilkBalans+ (Пробиотски ферментиран производ)

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34605

Опис

Чувство на леснотија – секој ден !!!

Balans+ содржи активни јогуртни култури кои ја подобруваат дигестијата на лактозата. Содржи и калциум кој придонесува за нормална функција на Вашиот дигестивен систем. Овој одличен пробиотски функционален и хранлив производ на вкусен начин Ви помага во динамичното секојдневие. Тој ги содржи сите важни состојки за активен метаболизам и добро варење на храната. По само 10 дена секојдневна употреба, ги намалува стомачните и дигестивните тегоби и делотворно влијае на цревната флора.

Производот трае 27 денa од денот на производство. Да се чува на температура од 0°C до +8°C. Пред употреба добро да се протресе.

Дополнителни информации

Тежина 1500 g
Suppliers za lot expiry

Mlekara Млекара АД Битола

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бимилк Баланс плус Јогурт 1,5кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *