Бимилк Баланс плус Јогурт 1кг

1 kg
64,00 ден

BimilkBalans+ (Пробиотски ферментиран производ)

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13486

Опис

Чувство на леснотија – секој ден !!!

Balans+ содржи активни јогуртни култури кои ја подобруваат дигестијата на лактозата. Содржи и калциум кој придонесува за нормална функција на Вашиот дигестивен систем. Овој одличен пробиотски функционален и хранлив производ на вкусен начин Ви помага во динамичното секојдневие. Тој ги содржи сите важни состојки за активен метаболизам и добро варење на храната. По само 10 дена секојдневна употреба, ги намалува стомачните и дигестивните тегоби и делотворно влијае на цревната флора.

Производот трае 27 денa од денот на производство. Да се чува на температура од 0°C до +8°C. Пред употреба добро да се протресе.

Дополнителни информации

Тежина 1000 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бимилк Баланс плус Јогурт 1кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *