Бимилк Битолски Густ јогурт 2,8% 1,5кг

1.5 kg
92,00 ден

Bimilk Битолски густ јогурт со 2,8% млечна маст

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34720

Опис

Традиционалниот македонски јогурт од денес е уште погуст!

Новиот Битолски густ јогурт е оригинален спој на традиционалниот вкус на Битолски јогурт, млеко со врвен квалитет и домашна рецептура со која се постигнува зголемена густина.

Битолскиот густ јогурт има исклучителна крем-структура и интензивен вкус кој ги израдува сите гурмани и хедонисти. Зголемената густина овозможува интензивно ужиување и дава чувство на ситост и исполнетост. Одличен е во комбинација со традиционални пецива, пити, но и со разни други видови храна со кои се надополнува.

За добрите работи вреди да се чека! Пробај и почувствувај ја идеалната густина!

Дополнителни информации

Тежина 1500 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бимилк Битолски Густ јогурт 2,8% 1,5кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *