Бимилк Битолски јогурт 2,8% 0,5кг

500 g
39,00 ден

Bimilk Битолски јогурт со 2,8% млечна маст

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13479

Опис

Благотворни јогуртни култури

Битолски јогурт е вистински избор за сите што сакаат во текот на целиот ден да се чувствуваат пријатно. Благодарение на благотворните култури позитивно влијае на варењето на храната. Како природен извор на калциум, минерали и витамини се препорачува во секојдневната исхрана кај сите возрасти.

Дополнителни информации

Тежина 500 g
Suppliers za lot expiry

Mlekara Млекара АД Битола

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бимилк Битолски јогурт 2,8% 0,5кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *