Бимилк Битолско Млеко 3,2% 1,5л

86,00 ден

Битолското трајно млеко е добиено од најквалитетно млеко од специјално избрани фарми. Богатството од протеини, витамини, калциум и други хранливи состојки претставува дневна доза здравје за Вашиот организам!

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA31336

Опис

Битолско трајно млеко (Краткотрајно стерилизирано, хомогенизирано млеко со 3,2% млечна маст)

3,2g Белковини
4,6g Јаглени хидрати
3,2g Млечна маст
251kJ / 60kcal Енергетска вредност

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бимилк Битолско Млеко 3,2% 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *