Био Космос Комбуха со лимон и ѓумбир 500мл

75 ден

Bio Kosmos Kombuha so limon i gjumbir 500ml

In stock

Категорија:
Шифра: BIO10034

Опис

Состав: Комбуха култура, вода, зелен чај, ароматизиран чај од лимон и лимета (јаболко, шипка, слатка капина, регулатор на киселост: лимонска киселина, кора од лимон (5%), арома на лимон (4.5%), арома на лимета (4.5%), кора од лимета (0.5%)), ѓумбир (3%), шеќер. Не пастеризиран, сиров напиток.Напитокот има продолжена ферментација во шишето, што може да доведе до благо дуење на шишето и/или формирање на мали парчиња габа кои пред употреба може, но не мора да се процедат. Поради процесот на ферментација, комбухата природно содржи алкохол 0,74% по волумен ±0,3%. Дозирање: Една до две чаши на ден. Поради подобрен вкус, се служи претходно изладена. Земја на потекло: Македонија

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Комбуха со лимон и ѓумбир 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *