Био Космос Органска спирулина во прав 100гр

100 g
265,00 ден

Bio Kosmos Organska spirulina vo prav 100g

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: BIO10082

Опис

Состав: 100% органска спирулина во прав. Земја на потекло: Кина. Употреба: Кога започнувате со употреба на спирулина, земете 1 лажичка на ден (3-5 g). Доколку користите спирулина извесно време, може да земате 2 мали лажички на ден (6-10 g). Спирулината во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напиток по избор, може да се додаде и во овошно или зеленчуково смути. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ – означено на пакувањето. Нутритивни просечни вредности за 100 г/Nutritional average value per 100 g: Енергетска вредност/Energy value 381 Kcal/1607 KJ. Протеини/Proteins 61 g Масти/Fats 8 g од кои заситени/of which saturated 1 g. Јагленихидрати/Carbohydrates 12 g од кои шеќери/of which sugars 3 g. Влакна/Fibre 6 g. Сол/Salt 0 g. Хлорофил/Chlorofyll: 8551 mg/kg.

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Органска спирулина во прав 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *