Био Космос Органски хумус 180гр

180 g
105 ден

Bio Kosmos organski humus od naut 180g

In stock

Опис

Состав: наут, сончогледово масло, таан, хималајска сол, калиум сорбат (1%). Земја на потекло: Македонија. Употреба: Хумусот е растителен производ кој има разновидна примена. Освен како намаз, може да се користи како прилог за зеленчукови јадења или прилог кон варени житарки. Да се чува во ладилник на температура до 5 ⁰ С и да се искористи во рок од 3 дена по отворањето. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 166 kcal/695 KJ, јагленихидрати 14 г, од кои шеќери 0 г, масти 10 г, од кои заситени 3 г, протеини 8 г, сол 1 г, влакна 6 г.

Дополнителни информации

Weight 180 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Органски хумус 180гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *