Био Космос Органски хумус со чили 180гр

180 g
105 ден

Bio Kosmos organski humus od naut so chili 180g

Нема на залиха

Опис

Состав: Органски наут, органско сончогледово масло, органски таан, хималајска сол, органско чили (3%), лимонска киселина Е330. Алерген инфо: Содржи сусам. Земја на потекло: Македонија. Употреба: Хумусот е растителен производ кој има разновидна примена. Освен како намаз, може да се користи како прилог за зеленчукови јадења или прилог кон варени житарки. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.

Дополнителни информации

Weight 180 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Органски хумус со чили 180гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *