Био Космос Органско тофу 300гр

300 g
102 ден

Bio Kosmos Organsko sirovo soino sirenje Tofu 300g

Нема на залиха

Опис

Состав: Органско тофу (органскo соино млеко, природен магнезиум хлорид, вода), вода. Алерген инфо: Содржи соја. Употреба: Тофуто има способност да апсорбира вкусови од останатите состојки со кои се комбинира, и има многу разновидна примена поради способноста да се пече, пржи, вари и блендира. Додадете го во супа или вариво во тек на готвењето, или кратко пржете го со природен соја сос и масло, и сервирајте го како прилог. Блендирајте го во овошен или зеленчуков шејк. Погодна замена за фета или друго бело сирење. Потекло: Македонија. Сертифициран органски производ. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. После отворањето да се чува во во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 3 дена.

Дополнителни информации

Weight 300 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Органско тофу 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *