Био Космос Протеински микс со вкус на какао и 30% протеини 200гр

200 g
139,00 ден

Bio Kosmos Proteinski miks so vkus na kakao 200g

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: BIO10078

Опис

Состав: Сурутка во прав (млеко), декстроза, какао во прав (6%), цимет, ванила. Алерген инфо: Содржи млеко. Потекло на суровините: ЕУ/вон ЕУ. Начин на употреба: Од една шолја млака вода или млеко издвојте помала количина течност (неколку лажици) и во неа растворете 1 супена лажица (околу 10 g) од протеинскиот микс. Потоа додадете го остатокот од течноста и добро промешајте. Протеинскиот микс може да се додаде и во протеински шејк при блендирање. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Био Космос Протеински микс со вкус на какао и 30% протеини 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *