Bioderma Photoderm AR SPF 50+ 30мл со Sensibio Gel Moussant 200мл

1.136,00 ден

SPF 50+ UVA 33

Има на залиха

Опис

SPF 50+ UVA 33
Заштита на сонце за кожа склона кон црвенила.
За чувствителна и реактивна кожа склона кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv™ патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент. Природната боја го воедначува тенот. Без мирис. Водоотпорно. Фотостабилно. Некомедогено.
Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спор Нежен гел за миење на чуствителна кожа.
Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност.
Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Marti Alko Марти Алко ДОО Битола

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bioderma Photoderm AR SPF 50+ 30мл со Sensibio Gel Moussant 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *