Битолско Млеко 10 витамини 2.8% 1л

67,00 ден

Битолското трајно млеко е добиено од најквалитетно млеко од специјално избрани фарми. Богатството од протеини, витамини, калциум и други хранливи состојки претставува дневна доза здравје за Вашиот организам!

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13476

Опис

Битолско трајно млеко (Краткотрајно стерилизирано, хомогенизирано млеко со 2,8% млечна маст и со додадени витамини)

3,3g Белковини
4,4g Јаглени хидрати
2,8g Млечна маст
234,3kJ / 56kcal Енергетска вредност
0,12mg A
0,75µg D3
1,8mg E
0,165mg B1
0,21mg B6
0,375µg B12
2,4mg B3
30µg B9
0,9mg B5
7,5µg B7

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Битолско Млеко 10 витамини 2.8% 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *