Бучен Козјак Јогурт 3,2% 1л

60,00 ден

Bucen Kozjak јогурт со 3,2% масленост

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14336

Опис

ЗА ПРОИЗВОДОТ
ЈОГУРТ
Јогурт, претставува вистинска ризница на протеини, витамини, минерали и претставува одличен извор на калциум, со еден збор тој е извонреден кисело млечен пијалaк кој со секојдневно консумирање ги задоволува нутритивните потреби на организмот.

Кисело Млечни Производи
Со својата долгогодишна традиција, препознатлив вкус и проверен квалитет, млекарница Бучен Козјак претставува синоним за производство на кисело млечни производи. Од својот почеток во осумдесеттите па се до ден денес млекарницата Бучен Козјак е препознатлива по своите кисело млечни производи како што се: Кравјо кисело млеко, Овчо кисело млеко и Јогурт.

Нето тежина
1 kg
0,5 kg
0,180 kg
Состав
Пастеризирано кравјо млеко со додаток на стартер култура.
Просечен нутритивен состав на 100 g:
енергетска вредност 61kcal; 256kJ
масленост 3,2 g
јаглени хидрати 4,5 g
белковини 3,3 g
калциум 120 mg

Произведено во Р.Македонија

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бучен Козјак Јогурт 3,2% 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *