Бучен Козјак Кравјо кисело млеко 3,2% 400г

400 g
27,00 ден

Bucen Kozjak кисело млеко со 3,2% масленост

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14333

Опис

ЗА ПРОИЗВОДОТ
КРАВЈО КИСЕЛО МЛЕКО
Кравјо кисело млеко произведено на традиционален начин се одликува со прекрасен вкус кој не само што ќе Ве освежи туку ќе ја надополни Вашата здрава исхрана.
Киселото млеко претставува незаменлив додаток на многу Македонски традиционални јадења и салати.

Кисело Млечни Производи
Со својата долгогодишна традиција, препознатлив вкус и проверен квалитет, млекарница Бучен Козјак претставува синоним за производство на кисело млечни производи. Од својот почеток во осумдесеттите па се до ден денес млекарница Бучен Козјак е препознатлива по своите кисело млечни производи како што се: Кравјо кисело млеко, Овчо кисело млеко и Јогурт.

Нето тежина
0,4 kg
Состав
Пастеризирано кравјо млеко со додаток на стартер култура.
Просечна содржина на 100 g
енергетска вредност 260kJ; 62kcal
масленост 3,2 g
јаглени хидрати 4,5 g
белковини 3,2 g
калциум 120 mg

Географско потекло на производот
Р. Македонија

Дополнителни информации

Тежина 400 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бучен Козјак Кравјо кисело млеко 3,2% 400г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *