Бучен Козјак Овчо кисело млеко 400г

400 g
55,00 ден

Bucen Kozjak овчо кисело млеко

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14334

Опис

ЗА ПРОИЗВОДОТ
ОВЧО КИСЕЛО МЛЕКО
Овчото кисело млеко произведено на традиционален начин претставува еден од најпосакуваните производи кој со својата конзистенција и препознатлив вкус ќе Ве остави без зборови, а со својата енергетска и хранлива вредност ќе Ве направи посилни.

Кисело Млечни Производи
Со својата долгогодишна традиција, препознатлив вкус и проверен квалитет,млекарница Бучен Козјак претставува синоним за производство на кисело млечни производи. Од својот почеток во осумдесеттите па се до ден денес млекарница Бучен Козјак е препознатлива по своите кисело млечни производи како што се: Кравјо кисело млеко, Овчо кисело млеко и Јогурт.

Нето тежина
0,4 kg
Состав
Пастеризирано овчо млеко со додаток на стартер култура
Просечна содржина на 100 g
енергетска вредност 402kJ; 96kcal
масленост 6,0 g
јаглени хидрати 4,2 g
белковини 5,3 g
калциум 190 mg

Произведено во Р.Македонија

Дополнителни информации

Тежина 400 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бучен Козјак Овчо кисело млеко 400г”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *