Цедевита Go Портокал

355 g
59,00 ден

Веќе со генерации најпознатиот, најбараниот и најомилениот витамински пијалак од природна арома на портокал, толку е популарен дека поради него заштитниот знак на Cedevitа е од портокалова боја. Сите ќе се сложат: Cedevitа портокал е “Таа Cedevitа ”!

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11502

Опис

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ
ПРОСЕЧНА ХРАНЛИВА ВРЕДНОСТ ВО: 100 G 1 НАПИТОК(19 G / 250ML)
енергетска вредност 1560 kJ 295kJ
365 kcal 65 kcal
масти 0 g 0 g
од тоа: заситени масни киселини 0 g 0 g
јаглени хидрат 84 g 16 g
од тоа: шеќери 84 g 16 g
протеини 0 g 0 g
coл 2.3 g 0.4 g

Дополнителни информации

Тежина 355 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Цедевита Go Портокал”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *