Цедевита Портокал 200гр

200 g
79,00 ден

Веќе со генерации најпознатиот, најбараниот и најомилениот витамински пијалак од природна арома на портокал, толку е популарен дека поради него заштитниот знак на Cedevitа е од портокалова боја. Сите ќе се сложат: Cedevitа портокал е “Таа Cedevitа ”!

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11492

Опис

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ
ПРОСЕЧНА ХРАНЛИВА ВРЕДНОСТ ВО: 100 G 1 НАПИТОК(19 G / 250ML)
енергетска вредност 1560 kJ 295kJ
365 kcal 65 kcal
масти 0 g 0 g
од тоа: заситени масни киселини 0 g 0 g
јаглени хидрат 84 g 16 g
од тоа: шеќери 84 g 16 g
протеини 0 g 0 g
coл 2.3 g 0.4 g

Дополнителни информации

Тежина 200 g
Suppliers za lot expiry

Atlantik Атлантик Траде доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Цедевита Портокал 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *