Coach Josif Овесни крупни снегулки 300гр

65 ден

Coach Josif Ovesni krupni snegulki 300gr

Има на залиха

Опис

Coach Josif Крупни овесни снегулки 300гр
Едноставни, лесни за спремање и полни со здрави бенефити. Овесните снегулки се
оправдано популарни – не се само богати со јаглехидрати и растителни влакна, туку
имаат и повеќе протеини и добри масти од сите други зрнести плодови. Помагаат во:

1. Јаглехидратите придонесуваат за обновувањето на нормалната мускулна
функција по високо интензивен и/или долг физички напор
2. Бета – глуканите од овесот како дел од оброкот придонесуваат за намалено
покачување на гликоза во крвта.
3. Бета – глуканите од овесот придонесуваат за намалување на холестеролот во
крвта.
4. Содржи помалку од 150 калории по порција.

Припрема:
Колку ќе бидат досадни или интересни на вкус зависи само од тебе. Има два начини на
припрема:
(1) Со готвење
Крупните овесни снегулки се готват околу 5 минути во зовриена вода или млеко.
(2) Без готвење
Снегулките се остават во фрижидер преку ноќ во вода/млеко и додатоци по избор, за
утрото да бидат спремни за јадење.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Coach Josif Овесни крупни снегулки 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *