Coach Josif Протеин од грашок 300гр

475 ден

Coach Josif Protein od grasok 300gr

In stock

Категорија:
Шифра: JOS07801

Опис

Coach Josif Протеин од грашок 300гр
Додека млечниот протеин содржи лактоза, која додава на калории и не секој ја толерира,
протеинот од грашок е соодветен за сите, со помалку или повеќе осетлив стомак.
Одличен додаток во секојдневната исхрана, протеинот помага во:

1. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса
2. Протеините придонесуваат во одржувањето на нормални коски
3. Содржи ниска количина на заситени масти што придонесува кон одржувањето на
нормално ниво на холестерол
4. 100% вегански производ; не содржи глутен, соја или млеко
Како се консумира:
За најдобри резултати треба да се консумира секојдневно
Како додадок во шејк (по вежбање)
Растворен во вода (со мед)

Како додаток на супи и чорби

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Coach Josif Протеин од грашок 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *