Coach Josif Сурутка 80% протеини 300гр

409 ден

Coach Josif Surutka 80% proteini 300gr

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: JOS07818

Опис

Coach Josif Козја сурутка 300гр
Тешко е да се поверува дека нешто што се вика „сурутка“ може да биде толку добро. Ама
верувај ни, има зошто е хит кај спортистите низ светот. Козјото млеко е едно од
најздравите и најнутритивни јадења, а сурутката е добра затоа што:
1. Ниската количина на засите масти придонесува за одржување на нормално ниво на
холестерол.
2. Протеините придонесуваат за одржување на нормални коски.
3. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.
4. Содржи помалку од 150 калроии по порција.

Само една порција (3 супени лажици) содржи исто количество на протеини како секое од
овие јадења:
● 4 јајца
● 1 пилешки стек
● 1 конзерва туна
● 3 чаши млеко

Како се консумира:
За најдобри резултати сурутката треба да се консумира секојдневно
✓ Како додаток на шејк (по вежбање)
✓ Додаток во кафе (наместо млеко)
✓ Растворена во вода (со мед)

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Coach Josif Сурутка 80% протеини 300гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *