Coca-Cola Лименки (фолија) 4х330мл

97,00 ден

Кока Кола – Освежителен безалкохолен пијалак. Нето-количина: 4×330 mL. Состојки: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, боја Е150d, регулатор на киселост Е338, природни ароми (вклучувајќи и кофеин). Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). Употребливо до: датумот е означен на пакувањето. Да се чува на суво и ладно место заштитено од замрзнување и директна сончева светлина. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје АД.

Шифра: SKP19730 Категорија: Ознаки: ,
Прикажи ги сите резултати