Corn Палента 500гр

500 g
65,00 ден

Corn Product Палента Експрес Качамак

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA16755

Опис

Опис: Изработени од пченка polutvrdica висок квалитет.
Упатство за употреба: Содржината на една кесичка полека се прелива во 1,6 литри вода што врие и се готви со постојано мешање за 2 минути. Со вкус на вода и додадете dosoliti парче (40 g) путер, маргарин или масти.
Насоки за сервирање: Се сервира со гулаш, чорба, рибја чорба, и слични јадења, исто така, служи слатка и кисела павлака, сирење, павлака или што и да сакате.
Држава: Србија
Услови на чување: Да се чува на ладно и суво место.
Рок на траење: означени на пакувањето
Декларацијата на алергени: Производот може да содржи глутен, соја трага.
Производител: Митросрем A.D. Фабрика за обработка на пченка, Маркет Свети Димитриј бб, Сремска Митровица, Србија

Дополнителни информации

Тежина 500 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Corn Палента 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *