Ева Сардина со лимон 115гр

115 g
55,00 ден

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11655

Опис

Подготовка
Производот може да се консумира без претходна кулинарска обработка.

Состојки
сардина (Sardina pilchardus) мин. 70%, соино масло макс. 27%, лимон 2.8%, кујнска сол.

Чувајте на суво место на собна температура
Времетраење: 4 години
Пакување: 115гр

Нутритивни вредности
Масти 33 g
– Заситени масни киселини 4.9 g
Јаглехидрати 0 g
– шеќери 0 g
Протеин 17 g
Сол 0.95 g
Извор: Подравка д.д. До 100 гр од производот

Дополнителни информации

Тежина 115 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ева Сардина со лимон 115гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *