Ева Сардина во растително масло 115гр

115 g
59,00 ден

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11654

Опис

Подготовка
Производот може да се консумира без претходна кулинарска обработка.

Состојки
сардина (Sardina pilchardus) мин. 70%, соино масло макс. 30%, кујнска сол.

Чувајте на суво место на собна температура
Времетраење: 4 години
Пакување: 115гр

Нутритивни вредности
Енергетска вредност 219 kcal / 915 kJ
Масти 33 g
– Заситени масни киселини 4.9 g
Јаглехидрати 0 g
– шеќери 0 g
Протеин 17 g
Сол 0.95 g
Извор: Подравка д.д. До 100 гр од производот

Дополнителни информации

Тежина 115 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ева Сардина во растително масло 115гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *