Ева Ситно исецкана туна во растително масло 160гр

160 g
82,00 ден

Eva туна во конзерва

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA2976

Опис

Подготовка
Производот може да се консумира без претходно кулинарски третман.

Состојки
туна (Katsuwonus pelamis) 70%, соено масло 29%, кујна сол.

Чувајте го на суво место на собна температура
Времетраење: 5 години
Пакување: 160гр

Нутритивни вредности
Енергетска вредност 201 kcal / 843 kJ
Масти 38 g
– Заситени масни киселини 7.1 g
Јаглехидрати 0 g
– Шеќери 0 гр
Протеин 15 g
Сол 1 g
Извор: Подравка д.д. На 100 g од производот

Дополнителни информации

Тежина 160 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ева Ситно исецкана туна во растително масло 160гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *