Fanta Orange 1,25л

50,00 ден

Фанта – Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од портокал минимум 3%. Нето-количина: 1.25 L. Состојки: Вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, екстракт од цитрусно овошје, природна арома од портокал со други природни ароми, конзерванс Е202, антиоксиданс Е300, боја Е160а, стабилизатор Е412. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA32111

Опис

Fаntа е синоним за најдобрата забава во повеќе од 190 земји во светот! Секогаш полна со изненадувања, Fаntа е суштински дел од секој ден и состојка на незаборавни моменти поминати со твојата кул екипа!
Особено е популарна меѓу тинејџерите бидејќи се поврзува со забава и со моментите поминати со блиските другари и пријатели. Оние кои ја пијат се разиграни, со слободен дух, спремни да ја покажат својата индивидуалност, со задоволство прифаќаат иновација и го живеат животот со полн здив.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fanta Orange 1,25л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *