Фанта Портокал 2л

69,00 ден

Fаntа Портокал е синоним за најдобрата забава во повеќе од 190 земји во светот! Секогаш полна со изненадувања, Fаntа е суштински дел од секој ден и состојка на незаборавни моменти поминати со твојата кул екипа! Со Fаntа забавата не запира!

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12398

Опис

Нутритивни вредности
* Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal)
100ml 250ml %
Енергија 157 kJ / 37 kcal 393 kJ / 93 kcal 5%
Масти 0 g 0 g 0%
од кои заситени масти 0 g 0 g 0%
Јаглени хидрати 9.0 g 23 g 9%
од кои шеќери 9.0 g 23 g 25%
Протеини 0 g 0 g 0%
Сол 0 g 0 g 0%

СОСТАВ: вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост: E 330, екстракт од цитрусно овошје, ароми од природен портокал со други природни ароми, конзерванс: E 202, антиоксиданс: E 300, боја: E 160a, стабилизатор: E 412.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Pivara Пивара Скопје АД

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фанта Портокал 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *