Fanta Shokata 1.75л

69,00 ден

Фанта Шоката – Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 3% и вкус на бозел. Со шеќер и засладувачи. Нето-количина: 1.75 L. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, Е296 и Е576, ароми (вклучувајќи и арома на бозел), конзерванс Е202, стабилизатор Е414, Е445, засладувачи Е950, Е955, антиоксиданс Е300. По овластување на The Coca-Cola Company. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12396

Опис

Уживај во освежувачкиот вкус на бозел на Fanta Shokata. Изненадувачки вкус кој те инспирира да ја истражиш неверојатната авантуристичка страна на светот. Cool сино шише и неодолив летен вкус!
Fаntа е синоним за најдобрата забава во повеќе од 190 земји во светот! Секогаш полна со изненадувања, Fаntа е суштински дел од секој ден и состојка на незаборавни моменти поминати со твојата кул екипа!

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fanta Shokata 1.75л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *