Фриком Брокули 450гр (Замрзнато)

450 g
95,00 ден

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA30210

Опис

Иако броколите постојат преку 1000 години, и понатаму со секој нов ден се појавуваат нови и занимливи рецепти во кои оваа зелена убавиица е главната глумица.Името преведено од латинскиот јазик значи „јака рака“, бидејќи главното стебло на брокулата претставува цврста основа од која продолжуваат помали стебленца со ситни вкусни цветови. Фриком броколи е достапен како продукт преку целата година и е многу едноставен за подготовка. Многу често се наоѓа и во хранливите детски кашички, па многу од нас со радост ја имаат јадено уште од мали нозе. Постојат илјада начини на који може да се подготви овој вкусен зеленчук , било да се работи за едноставно сварената брокула која може да се подготви со додаток на маслиново масло и лимунов сок или во егзотичните источни јадења во популарната тава WOK. Брокулата е одлична за подготовка на кремасти супи кои веднаш ќе ви ја вратат полетноста и еланот.

Дополнителни информации

Тежина 450 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Брокули 450гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *