Попуст!
-10%

Фриком Грашок 450гр (Замрзнато)

450 g
62,00 ден 69,00 ден

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA17518

Опис

Љубители на грашокот биле уште старите Еѓипќани,Римјаните и Грци,а во средниот век грашокот станува популарна култура и во Европа,во која доаѓа од Азија.Богат извор е на витамините B1 и C ,фолна киселина и влакна.Грашокот е производ кој има малку калории,што го прави одличен избор за сите оние кои пазат на својата телесна тежина. Фриком грашокот е достапен преку целата година,едноставен е за подготовка и е омилен меѓу сите генерации во различни облици.Грашокот може да се подготви како популарниот „ризи-бизи“,може да го динстате на путер и да се послужи со риба и месо,а исто така и како крем супа од грашок,со додаток на павлака за готвење,ќе ги воодушеви сите принцези на зрно грашок.

ПОДГОТОВКА: 15 мин. варење или 20 мин. пржење.

Производот да се подготвува како свеж зеленчук без претходно одмрзнување.

Дополнителни информации

Тежина 450 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Грашок 450гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *