Фриком Малини 300гр (Замрзнато)

300 g
109,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA29882

Опис

Малината потекнува од југоисточна Европа и може да се пронајде во шумските подрачја како растеније кое никнува само.Денес малината се почесто се одгледува во градините на љубителите на ова неодоливо овошје.Со единствениот освежувачки вкус,воодушевува во сите облици,па е незаменлива состојка на вкусни десерти.Ова овошје е познато по високиот процент на C витамин кој го содржи и по благотворното дејство на антиоксиданс.

Фриком малините ви овозможуваат да го користите ова овошје преку целата година.Малините се одличен додаток за торти,посебно за овошните торти или колачи со mascarpone и шлаг крем.Добродејдени се и како прелив за сладоледни купови, panna cotta или како додаток на пудинг од ванила.

Дополнителни информации

Тежина 300 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Малини 300гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *