Фриком Пченка 450гр (Замрзнато)

450 g
69,00 ден

Frikom слатка пченка

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA17514

Опис

Фриком пченката достапна е преку целата година и е едноставна за подготовка.Овој продукт е секогаш присутен во мексичката кујна и е одличен за подготовка на пикантни јадења како месни или зеленчукови комбинациии за тортиљи и такоси. Неопходна состојка на сите летни освежувачки салати и различни тестенини,а исто така може да се подготви и како прилог или крем супа.Можностите се многубројни,а све зависи само од вашата креативност.

ПОДГОТОВКА:
Варење
5 min
Пржење
10 min
Производот да се подготвува како свеж зеленчук без претходно одмрзнување.

Дополнителни информации

Тежина 450 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Пченка 450гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *