Фриком Руска салата 450гр (Замрзнато)

450 g
68,00 ден

Frikom Мешавина на зеленчуци идеални за подготовка на руска салата.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA17522

Опис

Незамисливо е да се организираат забави,фамилијарни дружења и весели детски родендени без главната ѕвезда на масата, руска салата.Како не би морале да поминувата саати и саати во сецкање за подготовка на оваа позната салата , олеснете си ја работата и искористете го веќе спремниот зеленчук за салатата.Наместо во кујната поминете го времето во опуштање пред доаѓањето на вашите гости. Фриком Мешан зеленчук за руска салата се состои од морков и компир исечкани во коцка и грашок.Оваа мешавина е совршена за подготовка на различни освежувачки јадења. Освен за руската салата, зеленчукот можете да го користите и за подготовка на рибни салати со различни сосеви и додатоци.Внесете ја вашата креативност во готвењето и препуштете се на својата фантазија.

ПОДГОТОВКА:
Варење
10 min
Пржење
15 min
Производот да се подготвува како свеж зеленчук без претходно одмрзнување.

Дополнителни информации

Тежина 450 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Руска салата 450гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *