Фриком Спанаќ во брикети 400гр (Замрзнато)

400 g
96,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34525

Опис

Дали сте знаеле дека спанаќот потекнува од историска Персија,односно од денешен Иран и дека во Кина стигнал прв пат кога на поклон го испратил кралот на Непал.Иако бил познат на древните народи со векови,во Европа пристигнува дури во средниот век.На најмладите љубители на спанаќот и сите оние кои така се чувствуваат,прва асоцијација на овој зеленчук е големата сила која од него ја добива популарниот цртан лик Попај Морнарот.

Фриком Спанаќ во брикети е многу практичен и едноставен за подготовка, а достапен е преку целата година.Препуштете се на различните јадења до спанаќ : вкусното пире со додаток на павлака или млеко,пита со спанаќ со додаток на сирење,вкусни ролати и чорби.

Дополнителни информации

Тежина 400 g
Suppliers za lot expiry

Frikom Фриком Београд ДООЕЛ

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Спанаќ во брикети 400гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *