Фриком Тесто за пица 200гр (Замрзнато)

200 g
29,00 ден

Кога сакате на брзина да направите вкусна пица и да ги развеселите своите домашни со вкусен ручек или вечера, Фриком тестото за пица е најдобар избор, бидејќи имате целосна слобода да бидете креативни во подготовката на своите вкусни рецепти.Со готовото тесто за пица повеќе не е проблем да се биде најдобар мајстор во градот, бидејќи кората секогаш ќе биде еднакво крцкава , а пицата готова за само неколку минути.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA17512

Опис

ПОДГОТОВКА:
Фурна: 7-9 минути
Тестото без претходно да се одмрзнува ставете го на плех за печење, премачкајте го со сос од домат и по површината распоредете ги саканите состојки.Пицата печете ја во загреана рерна 7-9 минути на температура од 220-250°C.Кога тестото ќе добие румена боја пицата е готова за јадење.Готовата пица можете по желба да ја зачинити и со свеж босилек , домат , пармезан или моцарела.

Нутритивна вредност на производот:
100g
Енергетска вредност: 216 kcal / 904 kJ
Протеин 12,4 g
Јаглехидрати 25,4 g
Масти 6,8 g

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Фриком Тесто за пица 200гр (Замрзнато)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *